Zaraz wracam – Jezus
Informacje prasowe, Nowości, Polecamy

Największy wybuch słoneczny od 5 lat. Fala uderzy w Ziemię

Sierpień 23, 2012 autor · 1 Komentarz 

Poczynając od czwartku Ziemię zaczną bombardować naładowane cząstki wyrzucone w przestrzeń przez największy od 5 lat wybuch na Słońcu – poinformowały władze amerykańskie.
Erupcja, która nastąpiła we wtorek wieczorem, była na tyle silna, że może zakłócić łączność satelitarną, działanie urządzeń GPS i sieci przesyłowych energii elektrycznej.
Przewoźnikom lotniczym zalecono zmianę tras ich samolotów tak, aby nie przebiegały nad rejonami polarnymi. Zdaniem amerykańskiej agencji kosmicznej NASA astronauci przebywający w Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) nie powinni być zagrożeni.
Według amerykańskiej Administracji ds. Oceanów i Atmosfery (NOAA) skutki erupcji zaczną być odczuwalne poczynając od czwartku, od godz. 13 czasu polskiego i potrwają aż do piątku.
- Naładowane cząstki uderzą w Ziemię z szybkością 6,44 mln km/godz. i wywołają wyjątkowo spektakularne zorze polarne, które powinny być najlepiej widoczne w Azji Środkowej – powiedział Joseph Kunches z NOAA. Dodał, że obecna burza na Słońcu jest prawdopodobnie najsilniejsza od grudnia 2006 roku.
Organizmy żywe na Ziemi chronione są przed wybuchami na Słońcu przez pole magnetyczne naszej planety.
- Nasilenie erupcji na Słońcu (ostatnia miała miejsce 23 stycznia) jest normalnym zjawiskiem związanym z 11-letnim cyklem jego aktywności, którego najbardziej intensywny okres powinien przypaść na rok 2013 – informuje rzecznik NASA. Okresy wzmożonej aktywności następują na przemian z okresami „uśpienia” Słońca.? „Najgorsze” jeszcze przed nami.

ŹRÓDŁO: POLSKIE RADIO

  • WordPress

Komentarze

Jedna odpowiedź na wpis „Największy wybuch słoneczny od 5 lat. Fala uderzy w Ziemię”
  1. Wilburn Pope pisze:

    Poczynając od czwartku Ziemię zaczną bombardować naładowane cząstki wyrzucone w przestrzeń przez największy od 5 lat wybuch na Słońcu – poinformowały władze amerykańskie. Erupcja, która nastąpiła we wtorek wieczorem, była na tyle silna, że może zakłócić łączność satelitarną, działanie urządzeń GPS i sieci przesyłowych energii elektrycznej. Przewoźnikom lotniczym zalecono zmianę tras ich samolotów tak, aby nie przebiegały nad rejonami polarnymi. Zdaniem amerykańskiej agencji kosmicznej NASA astronauci przebywający w Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) nie powinni być zagrożeni. Według amerykańskiej Administracji ds. Oceanów i Atmosfery (NOAA) skutki erupcji zaczną być odczuwalne poczynając od czwartku, od godz. 13 czasu polskiego i potrwają aż do piątku. – Naładowane cząstki uderzą w Ziemię z szybkością 6,44 mln km/godz. i wywołają wyjątkowo spektakularne zorze polarne, które powinny być najlepiej widoczne w Azji Środkowej – powiedział Joseph Kunches z NOAA. Dodał, że obecna burza na Słońcu jest prawdopodobnie najsilniejsza od grudnia 2006 roku. Organizmy żywe na Ziemi chronione są przed wybuchami na Słońcu przez pole magnetyczne naszej planety. – Nasilenie erupcji na Słońcu (ostatnia miała miejsce 23 stycznia) jest normalnym zjawiskiem związanym z 11-letnim cyklem jego aktywności, którego najbardziej intensywny okres powinien przypaść na rok 2013 – informuje rzecznik NASA. Okresy wzmożonej aktywności następują na przemian z okresami „uśpienia” Słońca.? „Najgorsze” jeszcze przed nami.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...
i pamiętaj - obrazki przy komentarzach tworzy się w serwisie Gravatar!

Zaraz wracam – Jezus