Zaraz wracam – Jezus

O nas

Czasy w których żyjemy są niezmiernie ekscytujące. Coraz więcej ludzi żyje w przekonaniu, że zbliżają się czasy ostateczne. Ogólne przeświadczenie, że żyjemy w końcu tego wieku wzrasta dynamicznie, niezależnie od regionu, narodowości czy wieku. Zarówno kościoły jak i osoby świeckie coraz częściej zadają sobie pytania, jak będzie wyglądał koniec świata, do czego doprowadzi kryzys, kiedy nadejdzie „ten dzień”, jak będzie wyglądało powtórne przyjście Jezusa itd. Dyskusje prowadzone w mediach, prasie i w internecie skutecznie zaszczepiają w nas uczucie lęku i niepewności.  Ale czy musimy się bać? Boimy się tego, czego nie wiemy, a Bóg nie chce, żebyśmy się bali.

Wierzymy, że Bóg nie chce nas zostawić w niepewności wobec tego najbardziej chwalebnego i najtrudniejszego okresu czasu w ludzkiej historii. Czytając Biblię odkrywamy, że daje nam ona bardzo wiele informacji na temat tego, jak będą wyglądały wydarzenia czasów ostatecznych oraz jak się mamy na nie przygotować. Nie znamy jeszcze wielu odpowiedzi na zadawane pytania, ale pragniemy razem odkrywać to, co Pismo Święte ma do powiedzenia na temat powtórnego przyjścia Jezusa i wydarzeń z tym związanymi.

Postanowiliśmy stworzyć tę stronę, aby była ona forum, na którym będziemy mogli się dzielić naszym zrozumieniem dotyczącym czasów ostatecznych oraz abyśmy mieli możliwość zadawania pytań i prowadzenia dyskusji. Nie chcemy nikomu narzucać swojego punktu widzenia, ani jakiejś nowej teologii, ale po prostu chcemy dzielić się tym, co mamy, z nadzieją, że to pomoże naszym czytelnikom pokonać wiele lęków, niepewności i lepiej przygotować się na nadchodzące wydarzenia.

Jesteśmy chrześcijanami, więc naszą podstawą jest Pismo Święte oraz to, co dzisiaj Bóg mówi przez proroków. Mamy jednak nadzieję, że również ludzie niewierzący będą mogli odnaleźć tu wiele inspiracji.

Zachęcamy każdego, kto zajrzy na tę stronę, aby nie wierzył w to, co jest tu napisane tylko dlatego, że my jesteśmy do tego przekonani. Nie przyjmuj niczego, jeśli Duch Święty nie potwierdzi tego w twoim sercu. Jeśli umieszczone tu teksty będą jedynie prowokacją do samodzielnego czytania Biblii i szukania w niej odpowiedzi, będziemy tym bardzo usatysfakcjonowani. Bądź jak Berejczyk, w czasach, kiedy apostoł Paweł głosił ewangelię w Berei (por. Dz 17:11). Badaj gorliwie pisma i sprawdzaj, czy istotnie tak jest.

Na naszej stronie znajdziesz wiele informacji, które skonfrontują twoje dotychczasowe myślenie. To nie są tematy proste i łatwe. Większość w nich będzie wymagała STUDIOWANIA i MODLITWY. Dlatego nie zniechęcaj się zbyt szybko. Wierzymy, że Bóg da zrozumienie każdemu, kto szczerze szuka – i o to się modlimy. Jeśli napotkasz coś na tej stronie, co nie jest jasne, nie wahaj się zadawać pytania. Odkrywanie Bożego planu jest naprawdę wspaniałą przygodą!

Artykuły na naszej stronie będą ukazywały się sukcesywnie. W większości będą to konspekty przeznaczone do samodzielnego studiowania, ale z całą pewnością owocniejsze będzie studiowanie tych tematów w grupach. Jeśli masz możliwość przedyskutowania tego, co sam przeczytasz w gronie przyjaciół, na pewno będzie to bardzo owocne. Z wdzięcznością przyjmiemy komentarze i wnioski z tego rodzaju spotkań.

Artykuły można czytać na stronie internetowej, oraz można je ściągać na swój własny użytek. Można przesyłać je swoim znajomym, którzy są zainteresowani tym tematem. Prosimy jednak o nie zmienianie treści artykułów. Prosimy o nie umieszczanie artykułów z naszej strony na innych stronach internetowych bez wcześniejszej zgody administratora. Zależy nam na tym, aby treść naszej strony docierała do jak największej liczby ludzi, dlatego też będziemy wdzięczni za jej promocję na innych stronach internetowych oraz w publikacjach wydawanych drukiem i za pomocą innych mediów.

„Proszę… aby Bóg Pana naszego Jezusa Chrystusa, Ojciec chwały, dał wam ducha mądrości i objawienia w głębszym poznaniu Jego samego. Niech da wam światłe oczy serca tak, byście wiedzieli, czym jest nadzieja waszego powołania, czym bogactwo chwały Jego dziedzictwa wśród świętych i czym przemożny ogrom Jego mocy względem nas wierzących…” (Ef 1:17-19)

Twórcą strony jest zespół z Kościoła Chrześcijańskiego „Wieczernik” w Kielcach.

Jarek Śliż – odpowiedzialny za stronę techniczną
Jacek Sierka – odpowiedzialny za stronę merytoryczną

Zaraz wracam – Jezus