Zaraz wracam – Jezus
Informacje prasowe, Nowości

NASA: w 2013 roku czeka nas apokalipsa

Czerwiec 24, 2010 autor · 7 Komentarzy 

Słońce, fot. PAP

Amerykańscy naukowcy z NASA (Narodowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej) wieszczą na Ziemi apokalipsę z powodu gigantycznej burzy magnetycznej, która ma nadejść w 2013 roku – podaje serwis korrespondent.net.

W 2013 roku Słońce „przebudzi” się po wielu latach snu, zwiększając radykalnie swoją aktywność. Według prognoz specjalistów może to doprowadzić do katastrofy na Ziemi w związku z potężną burzą magnetyczną, która ma uderzyć w naszą planetę. Burze magnetyczne to nagłe i intensywne zaburzenia pola magnetycznego Ziemi. Są one związane ze słonecznymi wyrzutami masy i burzami słonecznymi, które w postaci wiatru słonecznego docierają do Ziemi, wywołując zmiany w polu magnetycznym.

Jak wynika z raportu Richarda Fischera, szefa oddziału NASA zajmującego się obserwacją Słońca, temperatura na jego powierzchni szybko rośnie i w 2013 roku należy oczekiwać, że „idealna burza magnetyczna” nadejdzie.

W wywiadzie dla brytyjskiego dziennika „The Daily Mail”, Fisher powiedział, że burze magnetyczne powodują awarie systemów łączności i są w stanie wpłynąć na pracę wszystkich systemów komputerowych. Mogą zostać uszkodzone także inne kanały komunikacyjne: telefoniczne, satelitarne. Uczony przepowiada, że grozi nam zupełny paraliż łączności, upadek systemu bankowego, a w efekcie nowy długotrwały kryzys gospodarczy.

Amerykańscy naukowcy już wcześniej ostrzegali, że podobna burza grozi globalną katastrofą. Świadczą o tym przykłady „słonecznych sztormów” z przeszłości. Do jednego z najbardziej intensywnych doszło w 1859 roku, kiedy zaburzenia ziemskiego magnetyzmu spowodowały awarie sieci telegraficznych w całej Europie i Ameryce Północnej, a nawet okazjonalne zapalanie się od iskier papieru w telegrafach.

W dzisiejszych warunkach, zdaniem naukowców NASA, burza wielkości tej z 1859 roku mogłaby zniszczyć cały system energetyczny krajów uprzemysłowionych. „Gdyby tak potężna burza magnetyczna uderzyła dziś w USA, tylko w pierwszym roku po katastrofie jej koszty sięgnęłyby 2 bln dol., czyli byłyby 20 razy większe niż te poniesione w związku z huraganem »Katrina «, który w 2005 r. spustoszył Nowy Orlean” – pisali w 2009 roku w specjalnym raporcie amerykańscy naukowcy.

Portal korrespondent.net przypomina także kataklizm z 1921 roku, kiedy w wyniku burzy słonecznej został zupełnie sparaliżowany transport w Nowym Yorku. Natomiast słoneczne harce z 1989 roku doprowadziły do przerwania dostaw energii dla Quebecu. Ponad sześć milionów Kanadyjczyków zostało bez światła i ogrzewania. Słabym punktem, w który uderzyła słoneczna nawałnica były linie wysokiego napięcia, które są czułe na kosmiczną pogodę i wychwytują prądy wywołane przez burze magnetyczne.

Naukowcy z NASA wezwali amerykańskie władze do przygotowania się na wszelkie możliwe techniczne kataklizmy, jakie może spowodować nawałnica, która przyjdzie ze Słońca.

Źródło:

 • WordPress

Komentarze

Odpowiedzi (7) na wpis „NASA: w 2013 roku czeka nas apokalipsa”
 1. Anna pisze:

  co w takim razie stanie sie z ludzmi? czy czeka nas ogromna powodz,trzesienika ziemi itp?

 2. Hali pisze:

  No cóż, czeka nas to, co zostało przepowiedziane przez Apostoła Jana w objawieniu, jakie otrzymał on od Pana na wyspie Patmos. Dla nas, chrześcijan – to ostrzeżenie, żeby nie spać, lecz intensywnie przygotowywać się na nadejście naszego Wybawiciela, Jezusa Chrystusa!

  Obudźmy się! Oblubieniec nadchodzi!

 3. kalwin pisze:

  hah zajmuje się astronomia od dziecka :) wiec takie rzeczy jak potopy czy załamania raczej nie nastąpi zorze ujrzymy wielka a następnie satelity i łączność zostanie przerwana … :| no cóż to jest wielka sprawa bo bez elektryki żyć nie możemy nie jesteśmy przystosowani … :) 2012 miało to nastąpić w tym momencie są to dane 2013 zauważmy ze słonce ma podwyższony czynnik aktywności w tym momencie wiec cały czas jesteśmy bombardowani . Hmm zastanawia mnie czemuż to ta data została przełożona na 2013 … (hmm)….

 4. Goro pisze:

  Zgadzam sie z poprednikiem „kalwinem”………a co do jego pytania data pod publike, strach napedza gospodarke, a frajerzy to kupują.Pozatym ten portal tez musi na czyms zarabiać:D a odwiedziny pospolitego kowalskiego napedzja kabze. A jesli to bedzie koniec świata przyjme to z pokora i usmiechemna twarzy. Sokrates powiedział że njawkszym cierpieniem jest urodznie wiec nikt nie bedzie musiał sie meczyc bo nik sie nie urodzi.Staszne ale piękne. A jak na razie cieszę się ze Bóg mnie kocha i pozwolił mi zyć ,a co wazniejsze dął mi rozum zeby to uszeregować i zrozumieć. Ale jesli nasa jest taka ogarnieta z wiedza wymyslajac system HARRP do katrlowania pogody i jest w pełni swiadoma zagrozenia(żekomego bo to data pod publike) to znajda na to jakis twórczy sposób do opanowania proglemu.Zaden bank nie darzy do utraty danych ani zadna cetral swiata,pomyscie ajkei przez to fundusze wpłyna na rozwuj obrony przed takim zjawiskiem. Wiec drodzy państwo głowa do góry troche wiary w siebie i inych nie zaszkodzi.

 5. Monika pisze:

  Do kalwin.

  Zastanawia Cię, dlaczego podają rok 2013? Może dlatego, że data 21.12.2012 to koniec roku 2012 więc zaokrąglili do 2013, żeby się nie rozdrabniać o te 10 dni?

 6. poland pisze:

  „Hmm zastanawia mnie czemuż to ta data została przełożona na 2013 … (hmm)….”
  Bo w 2012 mamy euro…

 7. ateista pisze:

  KONIEC NADCHODZI !

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...
i pamiętaj - obrazki przy komentarzach tworzy się w serwisie Gravatar!

Zaraz wracam – Jezus